Kammermann Lili 

Budapesti gyermekkorom és gimnáziumi éveim után 2018-ban urbanisztikát kezdtem el tanulni a németországi Bauhaus Egyetemen. Itt a Kollektiv Raumstation tagja lettem, akikkel performatív és részvételi akciók keretében játsszuk be a városi tereket. Egy projektünk kapcsán próbálhattam ki magam először az épített környezeti nevelés terén. Egy német állami kulturális kísérleti projekt keretében harmadmagammal workshophetet tartottunk általános iskolás gyerekeknek a találkozási terekről, utópiákról, részvételi tervezésről és minden olyanról az épített környezet kapcsán, aminek mi is nagyon örültünk volna gyermekkorunkban. A kultúrAktívval először 2022-ben dolgozhattam együtt, 2023-ban lettem egyesületi tag. Jelenleg a török-dán kutatási alapú építésziroda Superpool gyakornoka vagyok, akikkel az Urban95 projekten keresztül a korai gyermekkori nevelés és fejlődéssel  foglalkozunk városi környezetben, pop up játszótereket szervezünk, meglévőket tesztelünk, iskola melletti közterületeket alakítunk át, de tudományos publikációkat is készítünk. 

Rékasi Ákos

Fontosnak tartom hogy a városi tereink és maga a város, mint lakóhelyünk folyamatosan beszélgetéseink és ötleteléseink témája legyen. Érezzünk és vállaljunk felelősséget a környezetünk iránt. Az ELTE Társadalomtudományi Karának hallgatója vagyok. 2015 tavaszán találtam rá az egyesületre, 2016-ban pedig tagja lettem az egyesületnek. Évekig viseltem a „Legfiatalabb Tag” rangot, ami nagy megtiszteltetés volt számomra. Kezdetektől fogva része vagyok az Urbanity csapatának. 

Dr. Szőke Gergely László

Jogászként végeztem 2004-ben a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán, jelenleg a Kar Technológiai Jogi és Energiajogi Tanszékének oktatója vagyok, és elsősorban adatjogi kérdésekkel, személyiségvédelemmel, szerzői jogi kérdésekkel foglalkozom. 2005 óta önkéntesként tevékenykedek a Pécs-Normandia Lions Club jószolgálati szervezetben, melynek 2011/2012 évben a soros elnöki tisztét töltöttem be. A kultúrAktív Egyesülethez alapító tagjaként csatlakoztam.

Mihály Regina

Óvodapedagógusként és neveléstudomány mesterszakos bölcsészként végeztem az ELTE-n. Az egyetem mellett két évig dolgoztam egy nemzetközi óvodában. Mesterszakos tanulmányaim befejeztével 2020-tól az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának doktorandusz hallgatója vagyok. Közben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen Kultúramenedzsment képzésben szereztem diplomát és jelenleg a MOME Építészeti Intézetében szakmenedzserként dolgozom. 2020-ban csatlakoztam önkéntesként az egyesülethez, abból a célból, hogy az elméletben megszerzett tudásom mellett minél több tapasztalattal gazdagodjak ezen a területen. Úgy gondolom, különösen a közösségi tervezés, a gondolkodási és tervezési folyamatokban történő részvétel számos lehetőséget kínál a gyermekek és emberek sokoldalú fejlődésére. Egy együttes, élményeken alapuló folyamatként, egyszerre támogatja az emberek közötti kommunikáció fejlődését, megtanít megosztani a véleményünket és meghallgatni a másik gondolatait, tehát megteremti a vitakultúra alapjait is, mindemellett pedig érzékenyít a társas és épített, természeti környezetünk irányába. Ezek a dolgok pedig különösen fontosak a mindennapi életben.

Zajacz Judit

Építészként különösen fontos számomra az épített környezet és annak relációi, az emberek élete, igénye… Az egyesület önkénteseként tapasztaltam meg először a gyerekek figyelmének erejét, a tudatosságra irányuló érzékenyítő, proaktív módszerek eredményét. Ez az elméleti háttér az egyesület gyakorlatával párosulva jó iránymutató a mindennapokban és a tervezésben; igyekszem ezt követni és új lehetőségeket keresni.

Kőnig Tamás

A Budapesti Műszaki Egyetemen végzett, ugyanott doktori fokozatot szerzett építész vagyok. Az Ipari Épülettervező Vállalatnál kezdtem dolgozni, közben részt vettem az akkori Budapest VI. kerületi Ingatlankezelő Vállalat Tömbrehabilitációs Tervező Csoportja létrehozásában és néhány éves munkájában. A rendszerváltás óta saját cégünkben tervezek. Tanítok a BME Építészmérnöki karán és  alkalmanként – a Szt. István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karán. Jellemzően történeti épületek rehabilitációjával, revitalizációjával foglalkozom, ilyen munkáért kaptam Ybl Díjat, Europa Nostra érmet és ilyen volt a Moholy Nagy Művészeti Egyetemen habilitálásom témája is. Nagyon szeretem Budapestet, különböző szervezésben évek óta tartok az épített környezettel kapcsolatos előadásokat, vezetek városi sétákat, pl. a BP100 keretében is. Rendkívül fontosnak tartom épített környezetünk „karbantartását”, kezelését és tudatos fejlesztését. Alapvető feladat a „laikusok”, a gyerekek, valamint az ilyesmivel nem foglalkozó, ezeket nem látó, esetlegesen szándékosan nem néző felnőttek érdeklődésének felkeltését. Emiatt nagyon lényegesnek tartom az olyan szervezetek munkásságát, mint a kultúrAktív, melynek pontosan ez a célja, ezért vagyok tagja.

Tatai Mária

Tiszteletbeli tag